Co o nás píší v roce 2006

Węndrynia w Księdze Guinnessa

Vendryně * WĘDRYNIA (man) - Gdzie stoi w tym roku nejwiększy maj na terenie republiki? W Wędryni Zaolziu, nieopodal Domu Pomocy Społecznej. Sięnga 53,98 m wysokości. Mieszkańców Wędryni raduje więc fakt, że zostaną wpisani do Księngi Rekordów Guinnessa. Rekord zawdzięczają miejscowemu Klubowi Zabawy i Sportu z dzielnicy Zaolzie. Maj stawiano w niedzielę 30 kwietnia pod nadzorem przedstawicieli agencji „Dobrý den“ z miasta Pelhrzimow, przestawiciela federacji rekordów Guinnessa. - Rekord próbowaliśmy pobić już rok temu, stawiając maja przekraczającego vysokość 43 m. Bez skutku, największy mierzył 48 m - powiedzioł nam Milan Zakřevský, kierownik Klubu Zabawy i Sportu. Warto zaznaczyć, że stojący w Węndryni maj jest nejwiększy nie tylko w RC, ale również na Słowacji. Widoczny jest z daleka, możno go zobaczyć z osiedla w Trzyńcu Tarasie, z górnego odcinka drogi prowadzącej od granicy ze Słowacją w Mostach u Jabłonkowa. - Niebawem otrzymamy certyfikat o pobiciu rekordu, a jesieną zostaniemy wpisani do Księngi Guinnessa - dodał M.Zakřevský.
głos ludu 9. maja 2006

Rekordní májka ve Vendryni

Májku s rekordní výškou 53,98 metru vztyčili v neděli 30. dubna ve Vendryni - Zaolší. Ani nepřízeň počasí a obavy přihlížejících z toho, zda zvedání májky vůbec „přežije“ , nic nezměnilo na tom, že tady pod dohledem zástupců z agentury Dobrý den z Pelhřimova vznikl nový rekord. Ten bude zaznamenám v Guinessově knize rekordů a zasloužili se o něj členové Klubu zábavy a sportu z Vendryně. Májku ze dvou smrkových kmenů spolu s jeřábem zvedalo několik desítek mužů a určitě k tomu využili i zkušenosti z loňského roku, kdy o pár desítek metrů vedle postavili májku o pouhých deset metrů menší. Na rekord to loni však ještě nestačilo, nejvyšší májka stála v Čechách a měřila přes 48 metrů.
Hutník 3. května 2006

Vendryně má rekordní májku

Vendryně (il) - V Guinessově knize rekordů bude zaznamenán nedělní počin Klubu zábavy a sportu z Vendryně. Pod dohledem zástupců z agentury Dobrý den tu podle staré tradice i přes nepřízeň počasí postavil poslední dubnový den jeřáb za asistence asi třech desítek mužů májky. „Není to ledajaká májka. Má rekordní výšku 53,98 metru a je ze dvou smrkových kmenů. Podařilo se nám překonat zatím nejvyšší vztyčenou májku v Čechách, ta měřila přes 48 metru. První noc jsme májku uhlídali před sousedními obcemi, které ji během této doby mohly setnout. Teď by už měla vydržet až do konce měsíce,“ prozradil Milan Zakřevský z Klubu zábavy a sportu.
Horizont 2. května 2006

Ve Vendryni vyroste rekordní májka

Vendryně * Ve Vendryni u Třince vyroste v neděli nejvyšší májka v České republice. Stavět se začne od 8:00 hodin na prostranství u domu s pečovatelskou službou v části obce Zaolší, úderem poledne začne zvedání májky a v 15:00 hodin bude májka změřena. Májka by měla být vyšší než 43,9 metru, což je stávající rekord. Na místo dorazí i zástupci agentury Dobrý den z Pelhřimova, kteří evidují zápisy do Knihy rekordů. Součástí akce je posezení u táboráku. Návštěvníci se mohou těšit i na další program, v 16:00 hodin bude zapálena fatra a poté opanují prostor čarodějnice, které budou rejdit do ranních hodin. K tomu bude vyhrávat hudba, zájemnici si budou moci opéct buřtíky, k posilnění zde budou i guláš, klobásy a sladkosti.
frýdecko-místecký a třinecký DENÍK 28.dubna 2006

Největší májku postaví na Zaolší

Poslední dubnový den, v neděli 30. dubna, se ve Vendryni - Zaolší znovu pokusí postavit největší májku v republice. Již od osmi hodin se setkají dobrovolníci, kteří připadají ruku k dílu, aby zvedání májky dospělo ke zdárnému konci. Celé akci bude přihlížet i komise z agentury Dobrý den z Pelhřimova, která může jako jediný zástupce v České republice zapsat tento rekord do Guinessovy knihy rekordů.Po celý den bude všechny přítomné provázet hudba, veselí, dobré jídlo i pití. Večer se plánuje posezení při táboráku a možná přijetí i čarodějnice. A jak jinak, májku musí její stavitelé pohlídat až do rána. Všichni organizátoři vás srdečně zvou na druhý ročník stavění máje „ Májka 2006“
Hutník 26. dubna 2006