Co o nás píší v roce 2008

Drakiáda

Dne 11. října proběhl ve sportovním areálu a na klubové louce na Záolší již pátý ročník o nejkrásnějšího létavce „DRAKIÁDA“. Den byl jako vymalovaný, sluníčko svítilo a vítr pěkně foukal a tak již něco po poledni se scházeli první účastníci. Přišly na dvě desítky dětí z MŠ Zaolší i s paní ředitelkou a další nadšenci z okolí. Porota to letos neměla lehké, některé výtvory byly skutečně zajímavé, pěkné a funkční. Nakonec rozhodnutí padlo a tak se na prvním místě umístil se svým dráčkem Michal Spratek, druhé místo obsadila Zuzana Witoszová a třetí Kateřina Mazochová. Tím nám však pěkné odpoledne neskončilo. Po udělení cen a občerstvení, děti čekaly ještě dvě soutěže – skákání v pytlích a hod míčkem. V obou disciplínách se nejlépe umístil Jan Urban. Odměněny byly samozřejmě všechny děti malou sladkostí. První disciplínu nakonec absolvovali i rodiče a to vám byla podívaná. Nedělní odpoledne uteklo jako voda a s úsměvy na tváři se všichni rozcházeli do svých domovů. Chtěl bych poděkovat našim sponzorům, bez nichž by se tato akce nemohla konat. Jsou to obec Vendryně, Moravia Steel, Luboš Turoň – hospůdka a pneuservis a Slévárny Třinec a.s. Dík patří i všem organizátorům, členům klubu a dobrovolníkům. Blíží se konec roku, období přání si všeho nej, bilancování a hodnocení, advent a čas vánoční. I já bych se rád pozastavil a poděkoval všem dobrým lidičkám, kteří letos jakkoliv přispěli a pomohli k úspěšným realizacím našich akcí, kterých bylo opravdu dost. Vás „dobrovolníků a sponzorů“ je v dnešní době málo, za vaši ochotu pomáhat dobré věci vám patří upřímné poděkování. A mé přání? Jelikož 7. ledna 2009 slavíme krásné jubileum, pět let od založení klubu, tak mnoho dalších úspěšných let, plných fajn akcí. Lidí, kterým není lhostejno dění v obci nechť jen přibývá. A všem pak krásné prožití vánočních svátků, ať splní se vám všechna přání a sny. A do nového roku vykročit tou správnou nohou, hodně optimismu, zdravíčka a štěstíčka. Milan Zakřevský, vedoucí klubu.
Klub zábavy a sportu Záolší - Vendryňské noviny 11. října 2008

Nohejbal Caps 2008 o pohár starosty obce Vendryně

Dne 27. srpna proběhl ve sportovním areálu na Záolší druhý ročník akce "Nohejbal Caps 2008“ O pohár starosty obce Vendryně. Již o půl deváté, hodinu a půl před zahájením samotné akce, se začala scházet první družstva, jichž se nakonec sešlo devět. Jmenovitě to bylo družstvo Rybařovice 1, Rybařovice 2, Stonawski Autodoprava, Kohouti z Lyžbic a Karpentné, družstvo s názvem „Na poslední chvíli“, přijelo až z Mostů u Jablunkova a čtyři družstva z Vendryně a Záolší. Družstva byla rozlosována do dvou skupin, kde hrál každý s každým. Tam zatím šlo jen o hru, kdežto při semifinále, kdy se vyřazovalo, bylo znát rivalitu mezi družstvy. Můžu říct, že se bylo na co koukat. Nemůžu opomenout i návštěvu našeho pana starosty Rudolfa Bilka, který měl záštitu nad touto akcí. Přišel povzbuzovat, ale hlavně vítězům předat poháry. Na prvním místě se umístili Kohouti, druhou cenu si vybojovalo družstvo Rybařovice 2 a třetí místo získali domácí. A že se hrálo nejen o poháry, ale i o soudek piva, všechna družstva svlažila svá hrdla lahodným mokem, když vítěz turnaje svou výhru daroval všem zúčastněným. Ještě do večera se pak hrálo čistě rekreačně, odpočívalo a oslavovalo u dobrého pití a jídel z roštu. Chtěl bych poděkovat všem našim sponzorům, bez nich by se tato pěkná akce nevydařila. Jsou to obec Vendryně, Autodoprava Stonavski, Moravia Steel, Luboš Turoň – hospůdka a pneuservis a Slévárny Třinec. Závěrem patří dík všem organizátorům, členům klubu, dobrovolníkům a v neposlední řadě všem zúčastněným družstvům. Už teď se můžeme těšit na příští ročník, tentokrát na třetí v pořadí. Milan Zakřevský, vedoucí klubu.
Klub zábavy a sportu Záolší - Vendryňské noviny 27. srpna 2008

Hry v pohraničí a country večer

2. srpna proběhl ve společensko-sportovním areálu na Záolší již pátý ročník akce „Hry v pohraničí a country večer“. Počasí nám moc nepřálo, ale i přesto bylo hodně návštěvníků. Soutěže skákání v pytlích a překážkový běh měly úspěch. Skupina Blue Rams hrála do ranních hodin k poslechu i k tanci nejen country hudbu. Nechyběli koně, skákací hrad, trampolína, která lákala nejvíce děti. O bohatou tombolu se postarali štědří sponzoři, kterým chci touto cestou srdečně poděkovat. Jmenovitě: Obec Vendryně, Cieślar Jan- montáž anténních systémů, manželé Gašparovi Jeansshop, Lubomír Turoň hospůdka „U mě“, manželé Kaszperovi,STEELTEC s.r.o., BRILL s.r.o., Olga Kaletová – výroba klíčů, Ing. Danuta Kaletová  ,,Výběr“, manželé Kaletovi z Karpentné, Sbor Dobrovolných Hasičů z Karpentné, Hubert Vála Husqvarna, ENEZA s.r.o., manželé Bilíkovi, Jordáno Bruno Kulig, Žofie Maroszová, manželé Macurovi, Bialek Roman zahrady na klíč, Šala Radomír stolařství, Štourač Milan betonové výrobky, Jandová Dana, Slezská obchodní, PZKO Záolší. Závěrem patří dík i všem organizátorům, členům klubu a dobrovolníkům. Milan Zakřevský
Klub zábavy a sportu Záolší - Vendryňské noviny 2. srpna 2008

5. Ročník Her v pohraničí

Klub zábavy a sportu na Záolší ve Vendryni zve všechny příznivce zábavy a méně tradičních sportovních disciplín na 5. Ročník Her v pohraničí. Sportovní odpoledne v areálu Společenského centra Záolší je určeno pro všechny generace. Bude se konat v  sobotu 2. srpna od 15.00 hodin. Na programu budou gladiátorské souboje, běh přes překážky, hod pneumatikou, střelba ze vzduchovky. Hrát se budou kuželky a šipky. Děti se určitě vyřádí při soutěžích, ve skákacím hradě, na trampolíně nebo na koních. Zajištěno bude i bohaté občerstvení a tombola. Večer zpříjemní vystoupení country kapely Blue Rams. Vstupné je dobrovolné.
Třinecký hutník 23.černence 2008

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a šestnáct