Co o nás píší v roce 2012

Zahrada plná zábavy a odpočinku

„Zahrada plná zábavy a odpočinku“-rekonstrukce a obnova stávajícího areálu MŠ na Zaolší Projekt č. 11310040. Projekt úspěšně vchází do poslední etapy. Práce na nás sice čeká ještě dost, ale pokud bude chodit minimálně stejná skupina dobrovolníků jako doposud, tak věřím, že finiš zvládneme. Už brzy budeme instalovat komplex průlezek, které se pak ohradí kulatinou, dopadová zóna se zasype kačírkem. Podklad pod pískoviště je již hotový, je potřeba jen ohrazení a přivézt písek. Také záhony na květiny jsou již připravené. Rekonstrukce oplocení nám zabírá více času než jsme čekali. Oplocení bylo ve velice špatném stavu, co bychom také mohli čekat, když na něj nikdo třicet let nesáhl. Pak už nás čekají jen terénní úpravy celého areálu, plůtek, vstupní vrata, odstavná plocha a pár malých překvapení pro naše nejmenší. Je toho ještě dost, ale máme na Zaolší pár schopných lidiček, jež se zapálili pro daný projekt fakt hodně a za to jim patří velké díky. Kdyby tak těch šikovných lidí bylo víc, práce by šla rychleji. Tak pokud máte někdo chuť udělat pro nejen svůj dobrý pocit a naše nejmenší, ale i se skvěle pobavit ve fajn kolektivu slidí, tak jste srdečně vítáni každý pátek od 15 ti hodin a v sobotu od 8 hodin. Milan Zakřevský.
Klub zábavy a sportu Záolší - Vendryňské noviny, srpen 2012

O gladiátorech na Zaolší

Vendryně Zaolší - V sobotu odpoledne se na Zaolší soutěžilo. V místním společenském centru se totiž konal již 9. Ročník Her v pohraničí, jehož organizátorem byl jako vždy Klub zábavy a sportu Záolší.
Nejdříve se na startovní čáru postavily děti, jež soutěžily ve střelně na branku a překážkovém běhu. Emoce byly nemalé. Pak se do soutěží pustili dospělí. V hodu „filcokem“, což je bota, excelovaly tradičně ženy, traktorovou pneumatikou naopak kouleli muži, tráva se kosila a shrabovala v libovolných dvojicích, pivo přes slámku pily na čas obě pohlaví. Avšak největší emoce vyvolala tradiční soutěž gladiátorů. Tentokrát otevřená poprvé i pro ženy. A i když první tři příčky obsadili muži (nejlepším se stal Ladislav Kuča), čtvrtou obsadilo něžné pohlaví (Gabina Romanovská). Což na 16 potencionálních gladiátorů je skvělý výkon. Ženy si nevedly vůbec špatně i ve střelbě - na tři „szusy“ 29 nastřílela Lenka Samiecová. Celou akci moderoval Milan Zakřevský spoluzakladatel klubu. Počasí přálo, v bufetu voněly domácí pochoutky, k poslechu a tanci hrálo Štístko a suma sumárum se akce zúčastnilo kolem 250 lidí. Izabela Kraus-Źurová.
Třinecký Hutník 22. srpna 2012

Zahrada plná zábavy a odpočinku

„Zahrada plná zábavy a odpočinku“ – rekonstrukce a obnova stávajícího MŠ na Zaolší – projekt č. 11310040. Úspěšně pokračujeme dál. Po různých termínech brigád jsme nakonec ustanovili nejvhodnější termín, a to každý pátek odpoledne od 15:00. A že nám jde práce od ruky o tom svědčí fakt, že již máme travou zasetý kopeček na sjíždění připravený podklad pod dopadovou zónu průlezek včetně drenáže, pracuje se na manipulační a odstavné ploše před MŠ, prořezali se a ošetřily stávající stromy v areálu, postupně se renovuje oplocení, které po betonážích sloupků, výměně pletiva a nátěrech bude jako nové a plochy pro výsadbu kytek, keřů a stromů a pro nové trávníky byly ošetřeny postřikem…  Prostě pracuje se „na všech frontách“ a to je důležité, protože čas letí a my máme rádi náskok. Na brigádách se podílí členové i nečlenové klubu, další dobrovolníci a hlavně rodiče dětí, které navštěvují školku. Za to všem průběžně mockrát děkujeme! Co krapet ale zamrzí je fakt, že brigád se účastní stále jen ti samí a stejní lidé. Je to vždy o partě asi osmi až třinácti lidí. Rádi bychom uvítali mezi námi i další nováčky vždyť areál, který rekonstruujeme, je naší budoucností, kde nejen děti nyní navštěvující mateřskou školu ale i další generace zde najdou místo atraktivní, nové, účelné a bezpečné. Touto cestou bychom chtěli i poděkovat dárcům, kteří doposud přispěli na výstavbu areálu-Výkopové práce D. Kazsper, Autodoprava Stonawski, Robert Cieslar, Roman Walica a další anonymní dárci, kteří přispívají průběžně do akvária ve školce. Milan Zakřevský, V. K.
Klub zábavy a sportu Záolší - Vendryňské noviny, červen 2012

Kulig ve Vendryni neměl chybu

Vendryně: bezvadná akce se uskutečnila 28 ledna ve Vendryni Zaolší. To dopoledne se sešlo na 40 dětí počasí bylo vskutku nádherné, sněhu tak akorát a tak mohly traktory vyrazit do terénu. Malé technické problémy a silnější mráz nám trochu jeden traktor zpozdil, ale nakonec vše dobře dopadlo a dvě skupiny dětí vyrazily na saních na dlouhých linách na cestu kolem Zaolší. Faktem bylo, že saní a dětí bylo tolik, že jsme obě liny nadvazovali tažnými lany z aut, a tak příští rok plánujeme traktory opravdu již 3, snad nám opět nasněží. Po příjezdu zpět a malé svačince s čajem v místní hospůdce jsme děti rozdělili do dvojic a šlo se stavět cokoliv ze sněhu, a ač se zdálo, že sníh není až tak ideální ke stavbě, děti nám dokázaly, že jejich fantazie je bezbřehá. A tak se na hřišti a kolem DPS. Objevila spousta různých postaviček - berušky, lyžníci, želvy, had, sfinga, robot, a třeba i rodinka ježků, kteří získali první místo a s nimi i tvůrci Šárka a Marek Klimondovi, druhé místo pak obsadila Jana Macurová a Marek Walkarz a třetí příčka pak patřila Silvii Charvátové a Lukáši Nogovi.
Horizont 7. února 2012

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a osmnáct