Fotogalerie 2006 - Klub zábavy a sportu Záolší

Klub zábavy a sportu Záolší
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotogalerie 2006

Fotogalerie
 
Pomoc kamarádovi v nouzi

Naše poslední akce z projektu se konala v prosinci 2006 pod názvem pomoc kamarádovi v nouzi. Tato akce se týkala výuky základních prvků první pomoci (resuscitace, ošetření popálenin, krvácení z ucha a zástava tepenného krvácení). Děti byly opravdu šikovné a věříme že by si v takové situaci byli schopni poradit.
13.12.2006
 
Mikuláš

Letos již ve dvou skupinách (díky stále většímu zájmu) ve složení Mikuláš, andělé a čerti jsme obešli přes čtyřicet obydlí s malými dětmi nejen v naší obci, ale i okolí. Reakce děti byly různé. Některé se bály, jiné dobrovolně vlezli čertovi do pytle a své rozhodnutí změnily, až je čert odnesl do pekelného vozu.
6.12.2006
 
Čistá Vendryně

Náš projekt „táhnem za jeden provaz“ má za sebou další dvě akce. Po naší první akci ekolek následovala další. V říjnu 2006 se konala akce čistá Vendyně. Druhý stupeň základních škol sbíral odpad po celé obci. Nasbíralo se přes tunu odpadu v lokalitách jako byla komunikace od škol až po Třinec sosna, do Louček, od škol podél komunikace k vápenným pecím na konečnou, parkoviště a záchytná plocha na černovském, park, hřiště. V té hromadě odpadu se našlo opravdu spousta různých druhů odpadů od papírů, drátů, PET lahví, až po staré nepojízdné kolo, pneumatiky, dokonce i stojan na dopravní značku, který byl navrácen obci. Školy mezi sebou soutěžily kdo nasbírá více kilogramů odpadu. Jen o pár kilo vyhrála česká škola.
21.10.2006
 
Drakiáda

V sobotu 14.10.2006 se konala jak už tak bývá na podzim drakiáda. I přes né moc dobré počasí se sešlo pár dětí, aby si pustili draky. Hodnotila se image, výroba (vlastnoruční, koupeno), jak létal. Sešli se zde opravdu různé druhy draků. Někteří draci byli vetší než soutěžící sami. Na každého čekala odměna. Na závěr se opékaly párky a poslouchala hudba. Bylo to krásně strávené odpoledne.
14.10.2006
 
Fotbal Cup

Dne 2.9.2006 proběhla na hřišti ve Vendryni další akce jménem Fotbalcup. Amatérská družstva mezi sebou soupeřily o poháry a soudek piva. Fotbalcup byl zahájen utkáním mládeži do 18 let, dále na hřiště nastoupili dospěli. Jak je už zvykem tak i klub Zábavy a sportu si zasoutěžil. Akce měla být zakončená diskotékou a karaoke soutěží, ale bohužel za nepříznivých podmínek se tato akce nevyvedla jak bychom si představovali. Ale i přes všechny překážky jsme nakonec prožili skvělé odpoledne zakončené ,,soukromou“ karaoke.
2.9.2006
 
Hry v pohraníčí, country večer

V sobotu 5. srpna se konal třetí ročník akce pod názvem Hry v pohraničí a country večer. I přes horší počasí se přes den vystřídalo přes 200 návštěvníku, kteří měli možnost si zasoutěžit v nevšedních hrách: sečení trávy a stavění do orstevek, česko - polský kufr, gladiátoři, .... K poslechu a tanci hrála kapela Šviháci a později kapela Hornet. Čím více se stmívalo a čím pozdější hodina nastávala, tím byl parket plnější a plnější. Kapely hrály jak country písně tak i jiné žánry. Hlavním lákadlem této akce bylo vystoupení party mladých lidí, kteří předvedli bojové umění spojené s tancem pod názvem CAPOEIRA. Nechyběla také bohatá tombola a před půlnoci překrásný ohňostroj, který sklidil velký obdiv.
Děti během akce měly připravený různé atrakce: jízda na ponících, trampolína, skákací hrad, řetízkový kolotoč. Akce se vydařila a návštěvnici se vydrželi bavit až do ranních hodin.
5.8.2006
 
Ekologický den pro děti - EKOLEK

Dne 27.6.2006 proběhl „EKOLEK“ - ekologický den pro děti, plný her pro první stupně základních škol ve Vendryni, který organizovala skupina „VENDRYŇÁCI“. Tato skupina obdržela grant za projekt: „TÁHNEM ZA JEDEN PROVAZ“. Hlavní výhrou byl putovní pohár. Děti byli rozděleny do skupin ve kterých absolvovali 7 km trasu se stanovišti, které byly rozmístěny po obci. Soutěžilo se například ve třídění odpadu, skládání ozonové díry apod. Na děti čekalo občerstvení a malé dárečky. Hlavní cenu si odnesla skupina pod názvem „VLCI“ z české základní školy. Počasí nám přálo, účastníci byli nadšení, ale někteří učitelé zmožení :). Chci poděkovat za spolupráci „Klubu zábavy a sportu Záolší“ a Základním školám ve Vendryni a také sponzorům: Autodoprava - Petr Furka, Obec Vendryně, Paper Design. Hlavním sponzorem: Make a Connection, NROS, NOKIA, IYF, Regionálního partnera (Vity).
27.6.2006
 
Májka

Je 30. dubna na mnoha místech se stavějí symboly května, což jsou máje! Letos jsme se rozhodli, že překonáme dosavadní rekord výšky májky v České republice, který je 48 metrů a podařilo se!!! Zdolali jsme tento rekord o necelých 6 metrů a tímto neuvěřitelným výkonem jsme se zapsali do Guinessovy knihy rekordu. Komisař z GKR přijel, až z dalekého Pelhřimova z agentury „Dobrý den“ , která jako jediná v České republice registruje tyto rekordy. Myslíme si, že tento zápis jsme si opravdu zasloužili, protože postavit májku 53,98metrů vysokou (navíc 2metry v zemi), která váží kolem pěti tun je opravdu rekordní.Vybrané stromy jsme na místo konání dopravili již den předem.Počasí nám sice v sobotu nepřálo, ale oba stromy se nám podařilo z lesa vytáhnout. V neděli 30.4.2006 ráno, se všichni dobrovolníci a členové klubu sešli na klubovém poli, kde se májka bude stavět. Bylo nás tři desítky. Jedni spojovali stromy, druzí strojili špičku stužkami, aby májka byla co nejpestřejší a šla vidět široko daleko. Na pomoc nám musela přijet těžká technika,která zvedla májku do výšin! Přes všechny vyslovené obavy, že májka nevydrží, se nakonec májka do výšin vztyčila. Všichni jsme byli pyšní že se to povedlo. Zásluhu na tom mají dobrovolníci, příznivci a členové Klubu zábavy a sportu na Záolší, také pánové, kteří dokázali, že jeřáb mají v malíčku. Snahu všech přišel ocenit i náš pan starosta Rudolf Bilko, který pokřtil rekordní májku. Tuto májku jsme hlídali celou noc až do ranních hodin. O zábavu nebyla nouze. Sponzoři:firma Kohut s.r.o,Třinecké Železárny a.s. , Pneuservis a bistro „u mě“ L.Turoň, Autodoprava Stonawski, Jeans shop L.Gašpar,Obec Vendrybně.
30.4.2006
 
Kulig

Dne 19.02.2006 v 13:00 na Zaolší již tradičně proběhlo zimní sportovní odpoledne pro děti s hlavní atrakcí „KULIG“ - táhaní saní za traktorem spojené se soutěží „o nejkrásnějšího sněhuláka“. Daného dne přišly necelé tři desítky dětí, které vzaly své sáně a šly se pobavit. KULIG byl rozdělen na dvě kategorie, sáně se zapojily za traktory a mohlo se jet!!! Děti se projížděly po krásném a malebným podhůří Beskyd. Po návratu ratolestí bylo malé občerstvení a pak jsme se vrhli na soutěž „O nejkrásnějšího sněhuláka“. Sníh byl dostatečně mokrý a tak se výtvory ze sněhu dobře stavěly. Na postavení sněhuláka či sněhulačky byl dán limit 20 minut, všichni to bez problémů stihli. Děti mají někdy až zarážející fantazii... Vytvářeli: medvídky, zajíčky, sněhuláčky, sněhuláky a dokonce se objevil i klokan, kterého stavěli členové klubu. Po uplynutí limitu vyrazila porota, měla to velmi těžké, jelikož výtvory byly ohromující. A nakonec se v místním PZKO uskutečnilo vyhodnocení a všechny děti byly odměněny krásnými dárky a jako občerstvení dostali párek a teplý čajíček.
19.2.2006
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky