Májový strom

„Ač se to zdá, nicméně pravdou jest to, že našemu klubu se letos odvíjí již šestnáctý rok života“. Zimní období jsme přečkali v klidnějším režimu, nicméně již teď plánujeme spoustu aktivit na letošní rok. Z těch nejbližších nás čeká částečná rekonstrukce, tedy konkrétně prodloužení, antukového dvorce ve Sportovním areálu Zaolší. Kdy dvorec na tenis, nohejbal a další sporty s antukovým povrchem, se dočká konečně velikosti, normami splňující evropský standart. Z větší části demoliční a nové stavební práce budeme chtít pokrýt svépomocně a zde bychom chtěli určitě poprosit potencionální dobrovolníky o přiložení ruky k dílu. Ať děti, či dospělé. Najde se určitě práce pro všechny. Samozřejmě nářadí, ochranné pomůcky a OBČERSTVENÍ bude vždy zajištěno. O termínech budeme informovat předem na webových stránkách obce, klubu, FB stránkách a plakátovacích místech. Nicméně, kdo by mněl zájem o přímé pozvání třeba sms zprávou, nechť se už nyní hlásí na tel.: 724/078 666, 724/305 648 nebo email: klubzaolsi(zavináč)gmail.com, m.zakrevsky(zavináč)vendryne.cz. Finančně nás podpoří Obec Vendryně a hlavní sponzor Jiří Sikora fa OSSIKO a další drobní sponzoři a dárci, za což jim ze srdce děkujeme.

Majka-1

A nyní trocha i zábavy a hlavně udržování tradice na Zaolší. Dne 30. dubna v úterý od 16 hodin budeme stavět ve Sportovním areálu Zaolší májový strom. Tradiční Májka pod naší patronací, tak ozdobí již po šestnácté kousek vendryňského nebe. Kdo by mněl zájem zejména s chlapů, chlapáků a těch houževnatějších poloviček jít s námi do lesa pro strom na májku, tak sraz je již ve 14:30 hodin u Sportovního areálu Zaolší. Od zmíněných šestnácti zveme i křehčí polovičky a dětí ke zdobení májového stromu. Poté májku vztyčíme do nebes. Hlídat se bude určitě do kuropění, jak tradice velí. Pro děti bude připraven skákací hrad, sladký cuc na špejli a drobné soutěže. Pro ostatní drobné občerstvení a něco z grilu.

I náš parčík „Dětem pro radost, dospělým k odpočinku“ v centru Vendryně na Černovském, bude potřebovat jarní údržbu a pomocnou ruku dobrovolníků. I zde budou plánované brigády oznámeny všemi možnými informačními kanály, ale i zde všechny prosíme o registraci předem, viz kontakty výše. V obou směrech pak bude komunikace rychlejší a přesnější při hlášení operativních termínech brigád.

Přátele, dobrovolníci, donátoři, sponzoři, děkujeme za pomoc, podporu a víru v nás, že to co děláme, má smysl…

Milan Zakřevský, vedoucí klubu

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvě